Gölgede Kalanlar – 2

Gölgede Kalanlar – 2

Yolanda Charles

İngiliz bas gitaristidir ve aynı zamanda vokalisttir. Kariyerine 80’lerde başlayan Charles, caz, soul, R&B, funk ve rock tarzlarında birçok önemli sanatçıyla çalışmıştır.2017-2019 yılları arasında İngiliz grup Squeeze ile kayıt yapmış ve turneye çıkmıştır.

Yolanda Charles, Dünya çapında tanınmış sanatçılarla sahne almış ve stüdyo çalışmalarında yer almıştır. Bu sanatçılar arasında Paul Weller, Dave Stewart, Mick Jagger, Robbie Williams, Floetry ,Ricky Wilson (Kaiser Chiefs) ve Nicole Scherzinger (Pussy Cat Dolls) ve Sinead O’Connor gibi isimler bulunmaktadır.

Ayrıca sanatçı 6 yıl boyunca eşsiz besteci Hans Zimmer ile Avrupa, Güney Pasifik bölgesi ve ABD’yi gezerek performans sergiledi ve kayıt yaptı. “A Knight’s Tale” “Alfie” “Home” “War on Everyone” & “Boss Baby I & II’ ve “DUNE” gibi çeşitli film müzikleri üzerinde Hans Zimmer ile birlikte çalıştı.

2020 yılında müzik hizmetleri nedeniyle MBE ödülünü aldı.

MBE ödülü, İngiliz İmparatorluğu’nda soylu kişilere ve kuruluşlara verilen bir ödüldür.

Manchester’daki Royal Northern College of Music’te dersler vermektedir.Ayrıca Trinity Laban Müzik Koleji’nde de misafir öğretmendir.

Kendi grubu The Deep MO ile 2009’da EP, 2011’de ise albüm çıkardı ve PROJECT PH adında yeni bir grup oluşturmuştur.

Ayrıca Yolanda Charles, kendi müzik projeleri üzerinde de çalışmaktadır ve solo albümleri bulunmaktadır. Bas gitarı ustaca çalan ve enerjik performansıyla dikkat çeken Charles, müzik dünyasında saygın bir yere sahiptir.Müzik duayenleri sanatçıyı saygı duyulacak, çok talep görecek, yaratıcı ve eklektik, farklı yeteneklerden biri olarak tanımlamaktadır.

Facebook Grubumuza üye olmak için link : https://www.facebook.com/groups/berkplak

İnstagram : https://www.instagram.com/berk.plak/?hl=tr

Share post: